Jak cestovat po Vietnamu

Jak cestovat po Vietnamu

Dopravu ve Vietnamu je pro Evropany poměrně chaotická, Proto, pokud se chystáte do této země, určitě pokračujte ve čtení. Troška dobrodružství je jistě vítaná všemi, ale stres a strach nikoliv.

Vietnam je nádherná země, ale na dopravu trošku náročnější, a to z důvodu velké vzdálenosti mezi jednotlivými zajímavými místy. Mnoho jich totiž naleznete na severu Vietnamu, hromadu ve středním Vietnamu a některá „must visit“ místa najdete zase na jihu.

Delší vzdálenosti

Letadla

Na delší vzdálenosti je nejrychlejší a nejpohodlnější využít leteckou dopravu. Například na přepravu mezi Hanojí, Ho Či Minovým městem nebo Da Nangem je to určitě nejrychlejší způsob přepravy. Využít můžete aerolinky Bamboo Airlines, Vietjet Air nebo Vietnam Airlines. Letenky si navíc můžete rezervovat už v Česku, a naplánovat tak vaše výlety dopředu.

Vlaky

Pro cestování mezi většími městy je možné využít i železnici. Vietnam má dobře rozvinutou železniční síť, která nabízí spojení mezi různými regiony země. Cesta vlakem navíc nabízí jedinečný pohled na krajinu a možnost poznat místní obyvatele.

Autobusy

​​Další významnou součástí vietnamské dopravy jsou autobusy. Dlouhé, barevné autobusy, převážejí cestující mezi městy a vesnicemi. Mají tendenci být přeplněné, ale jsou cenově výhodné. Některé regionální trasy také nabízejí pohodlnější a klimatizované turistické autobusy a sleeping bussy. Autobusy se ale bohužel řadí i mezi ty nejméně bezpečné.

Kratší vzdálenosti

Motocykly

Motocykly jsou srdcem vietnamské dopravy. Je to nejen dopravní prostředek, ale tak nějak i způsob života. Na každém kroku můžete zahlédnout motorky plné zboží, zvířat, a dokonce i rodin s dětmi. Jsou rychlé, pružné, levné a všude se vejdou, což z nich činí ideální volbu pro pohyb v ulicích měst. Navíc jsou součástí skutečně vietnamské kultury a jejich zvuk a zářivé barvy vytvářejí jedinečnou atmosféru. Při půjčení motocyklu je ale nutné být opatrný, protože ve Vietnamu platí jiná pravidla. Doprava je navíc chaotická a pro nezkušené řidiče může být nebezpečná. ideální tedy je dojet na dané místo a půjčit si motorku až tam.

Lodě

Vzhledem k tomu, že Vietnam je pobřežní země, lodní doprava je další důležitou možností cestování. U vietnamského pobřeží naleznete mnoho lodních tras, které propojují různé ostrovy, zálivy a přístavy. Plavba lodí je určitě také zajímavou alternativou pro cestování a objevování jednotlivých oblastí.

Sdílet

Další články