Top historická místa Vietnamu: část 4

Top historická místa Vietnamu: část 4

Posledních pět historických míst jsme pro vás vybrali s ohledem na všechny milovníky přírody, kteří mají rádi utajená místa a i trošku té minulosti. Těch je totiž ve Vietnamu více, než dost. Stačí si jen vybrat.

Jihovýchodní Asie je oblast bohatá na přírodní krásy a různorodou faunu i flóru.

Je pokryta deštnými lesy, horami, řekami i plážemi, které rozhodně stojí za návštěvu. Tyto místa jsou ale zároveň dějištěm nejrůznějším historických událostí a jejich působení je zde vidět na každém kroku. Tak se pojďme na ty nejzajímavější podívat z pohodlí domova. Tedy alespoň prozatím. A pokud vám naše tipy na historická místa vnukly myšlenku na návštěvu Vietnamu, tak směle do toho! Je to zážitek na celý život.

Ha Long – zátoka se starověkou minulostí

Zátoka Ha Long je přírodní památka, která se nachází v severním Vietnamu a je jedním z nejkrásnějších přírodních útvarů na světě. Tato zátoka je pokryta více než 1 600 ostrůvky, které se tyčí z tyrkysových vod Tonkinského zálivu. Ha Long je zároveň významné historické místo. Bylo zde totiž nalezeno mnoho pozůstatků starověké kultury, včetně kamenných nástrojů a keramiky.

Cat Ba – námořní flotila i vodní netopýři

Tento ostrov, nacházející se v Ha Long, v severním Vietnamu je největším ostrovem v této oblasti a má rozlohu přibližně 260 km². Horské masivy, písečné pláže, říční údolí a pralesy lákají každý rok tisíce turistů. Celá oblast je zároveň domovem mnoha chráněných druhů rostlin a zvířat, a to včetně langurů a vodních netopýrů. Cát Bà má ale také významné historické pozadí. Během vietnamské války sloužil jako základna pro vietnamskou námořní flotilu.

Jezero Ba Be – poklad ukrytý mezi horami

Ba Be se nachází v provincii Bac Kan v severovýchodním Vietnamu a je největším jezerem ve Vietnamu. Zasazeno je v krásné krajině, obklopené zelenými horami a pralesy a okolní oblast je bohatá na jeskyně, vodopády a geotermální prameny, což činí z jezera Ba Be ideální místo pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy vietnamské přírody. V jeho okolí se také nachází pozůstatky pravěké kultury a mnoho historických památek, jako chrámy a pagody.

Phu Quoc – největší z ostrovů

Phu Quoc, největší ostrov ve Vietnamu, je známý především svými nádhernými plážemi a tropickou přírodou. Má 150 km pláží, které jsou obklopeny palmami, zkrátka ráj na zemi, který je jako vystřižený z dovolenkového katalogu. Vnitrozemí ostrova je pak pokryto pralesy. Phu Quoc byl ve středověku důležitým obchodním centrem a domovem mnoha obchodníků z různých zemí.

Tam Coc-Bich Dong – středověký úkryt i nebeské výhledky

Tento komplex jeskyní a skalních útvarů, v provincii Ninh Bình, je jedním z nejkrásnějších a nejznámějších přírodních míst v zemi, kde se kombinuje nádherná krajina s historickými památkami. Tam Coc (Tři jeskyně) odkazuje na jeskyně, které se nacházejí v mohutných vápencových skalách nad řekou Ngo Dong. Ty jsou propojeny kanály, které umožňují projížďku na malých lodích a pozorování nádherné přírodní scenérie. Bich Dong (Bledě zelená jeskyně) jsou další skupinou jeskyní a skalních útvarů, které se nacházejí nedaleko od Tam Cốc. Obě místa mají také historický význam. Celý komplex byl totiž během dynastií Le a Tran využíván jako úkryt před nepřátelskými silami.


Sdílet