Jsme pyšný vietnamský tým

Stále nadšení a plní elánu

To jsme my, tvůj Sapa trip tým, který tě provází Vietnamem nejen u počítače, ale i venku v Praze!

Jsme mladí lidé, většina z nás Vietnamci, kteří se zajímají o vietnamskou kulturu o něco víc. Chceme ti tuto výjimečnou zemi a její tradice přiblížit, a odstranit tak mylné předsudky o Vietnamcích v ČR i Vietnamu.

Náš příběh začal, když…

Jednoho večera se sešlo na pivu několik mladých Vietnamců. Společně se bavili o životě a narazili na skutečnost, že mnoho z nich nezná příběhy o svých kořenech. Několik z nich se rozhodlo, že to tak nenechají a něco s tím udělají. Slova se změnila ve skutky.

Vytvořili informační blog Sapa Trip, který v současné době otevírá okno do vietnamské kultury. Nyní nabízí nejen prohlídky areálu, ale jedinečné zážitky poznat Vietnam takový, jaký se skrývá daleko v jihovýchodní Asii.

Aník

Aník

Jak jsem vyrůstal v ČR, vždycky jsem míval nedostatky ve vietnamštině a celkově v oblasti vietnamské kultury. Díky tomu jsem se rozhodl studovat vietnamistiku na FF UK, a porozumět tak svým kořenům. Nechci si však nechat získané vědomosti "v šuplíku" a mým cílem je dostat základy vietnamské kultury do povědomí nejen mých vrstevníků z tzv. "banánové" generace, ale i široké veřejnosti.

Tung

Tung

I když jsem se narodil v ČR, vždycky jsem srdcem studoval vietnamskou kulturu. Ve svých 20 letech jsem odjel do Prahy, kde jsem si našel své místečko a partu kamarádů, se kterými mám stejné nadšení do života. Sapa trip je jeden z projektů, který jsme s parťákem založili. Cílem je prohlubovat u lidí lásku k Vietnamu a jeho kultuře.

Suzy

Suzy

Miluji jídlo. O Vietnamské gastronomii bych Vám mohla povídat hodiny a hodiny. Nejvíce si užívám, když můžu na exkurzích po SAPĚ s účastníky sdílet radost z jídla. Mimo Sapa trip studuji ekonomickou školu.

Minh

Minh

Pracuji, někdy ne, střízlivej (někdy ne), vzdělanej, nevztahovačnej, jak kdy, podle počasí. Obyčejnej chlap, měřím, vážím, postojím, neposedím, vidím barevně, nebarvím, jak kdy podle nálady a počasí. Mám rád lidi a pivo.

Lucie

Lucie

Už od dětství mě zaujala naprosto odlišná a zajímavá kultura zemí Dálného východu a časem jsem se díky kamarádům začala nejvíce zajímat především o Vietnam. Ráda bych se o moje zážitky z Vietnamu, Vietnamistiky a Česka podělila s ostatními a seznámila je tak s Vietnamem známým i neznámým.

Didi

Didi

Jsem studentka vietnamistiky, smíšek, vášnivá cestovatelka a milovnice jídla! Občas něco upeču, vyrazím za kulturou a ráda se seznamuji s lidmi.

Příběhy mluví za vše

Přečti si naše články na blogu, které tě rozhodně obohatí!

Obecné

Video: Co nás ve Vietnamu šokovalo?

Ahojte! Přinášíme vám video, ve kterém náš průvodce Duc mluví o zážitcích a hlavně šokujících momentech ve Vietnamu! Užijte...

Aktuality, Cestopisy

O Ducovi a jeho balíčku cestování

Ahoj! Jmenuji se Duc [duk]. Nedávno jsem vystudoval obor vietnamistika na Karlově Univerzitě. No, a abych si nenechával...

Blog, Gastronomie, Zajímavosti

Video: Objednáváte si polévku pho správně?

Ahojte! Přinášíme vám video, ve kterém naše průvodkyně Suzy mluví o vaší nejoblíbenější polévce – pho.

Blog, Cestopisy, Obecné, Zajímavosti

Jaký je rozdíl mezi “Sa Pa” a “SAPA”?

V tomto článku se dozvíme rozdíly i společné body “Sa Py” a “SAPY”. Pojďme na to. Sa Pa je hlavním...