Jsme pyšný vietnamsko-český tým

Náš příběh začal, když…

…se jednoho večera sešlo na pivu několik mladých Vietnamců. Společně se bavili o životě a narazili na skutečnost, že mnoho z nich nezná svou mateřskou kulturu a své kořeny. Proto se rozhodli to změnit. Vytvořili informační blog a koncept exkurzí Sapa Trip, který dnes otevírá desetitisícům lidí okénko do vietnamské kultury. Malý projekt se dál rozrůstal a dnes je z něj firma, která nabízí také prohlídky pražské Sapy, gastronomické zážitky, zprostředkovává spolupráci české a vietnamské komunity a podporuje další sociální projekty, jako je činnost české školy ve Vietnamu. I když je ale našich projektů mnohem víc, stále se s nadšením snažíme propojovat Čechy a Vietnamce a tvořit most mezi našimi kulturami.

Stále nadšení a plní elánu

To jsme my, váš Sapa Trip tým, který vás provází Vietnamem.

Baví nás pomáhat lidem objevovat krásy a taje vietnamské kultury. Právě naše vášeň předávát vědomosti a odhodlání bořit předsudky je to, co nás žene kupředu a dělá z nás tým Sapa Trip. Jsme tu pro vás, abychom vám ukázali nejlepší, co vietnamská kultura nabízí – od historie po kulturu a gastronomie. S námi budete mít jistotu, že se vám nic nevyšvihne a že budete mít nezapomenutelný zážitek. Jste připraveni objevovat Vietnam s námi? Tým Sapa Trip se na vás těší!

0 +
prohlídek
0 +
účastníků
0 +
let Sapatripu

Naši průvodci

Tung

I když jsem se narodil v ČR, vždycky jsem srdcem studoval vietnamskou kulturu. Ve svých 20 letech jsem odjel do Prahy, kde jsem si našel své místečko a partu kamarádů, se kterými mám stejné nadšení do života. Sapa trip je jeden z projektů, který jsme s parťákem založili. Cílem je prohlubovat u lidí lásku k Vietnamu a jeho kultuře.

Duc Anh

Jak jsem vyrůstal v ČR, vždycky jsem míval nedostatky ve vietnamštině a celkově v oblasti vietnamské kultury. Díky tomu jsem se rozhodl studovat vietnamistiku na FF UK, a porozumět tak svým kořenům. Nechci si však nechat získané vědomosti „v šuplíku“ a mým cílem je dostat základy vietnamské kultury do povědomí nejen mých vrstevníků z tzv. „banánové“ generace, ale i široké veřejnosti.

David Duc

David přiletěl do Česka ve svých 10 letech, a proto má v sobě silně zakořeněnou vietnamskou identitu. Díky své perfektní znalosti obou kultur a především jazyka začal jako jeden z prvních mladých Vietnamců dělat cestovního průvodce pro své vietnamské krajany skrze firmu Czech Viet. Nicméně, kvůli covidu svou aktivitu převedl do onlinu na platformu TikTok, a díky tomu má dneska přes čtvrt miliónu sledujících a patří tak mezi nejznámnější vietnamské tvůrce v Česku. Dnes vlastní marketingovou agenturu TikTokuj.cz.

Lucy

Lucie se po půlročním studiu v Nha Trang rozhodla zůstat ve Vietnamu na 2 roky. Zkušenosti v cestovním ruchu sbírala při práci v hotelech a při studiu. Vietnam ji pak doslova uchvátil. Jak sama říká, právě pohostinnost a srdečnost místních pro ni představuje ten pravý Vietnam. Ve volném čase ráda cestuje a objevuje nová skrytá místa. Má ráda vaření, sport a četbu knih. 

Ha My (Pája)

Tung Cao

Jack

Van Anh

Jana

Naši srdcaři

Na začátku byla parta nadšenců, kterým patří naše speciální poděkování. Na začátku to byli oni, kdo pomáhali při škole a chodili dobrovolničit ve volném čase, aby Sapa Trip mohl fungovat, a právě díky nim jsme mohli vyrůst až do podoby, kterou vidíte teď. Někteří s námi zůstali dodnes, všichni ale zůstávají našimi srdcaři, díky kterým stovky lidi poznali zblízka vietnamskou kulturu na Sapa Tripech i jinde.

Kam jdou vaše příspěvky?

Vzdělávání

Tlumočíme, překládáme, pořádáme jazykové kurzy a pořádáme přednášky o kultuře a provozujeme česko-vietnamskou knihovnu
Více o projektu czechviet.org

Neziskové aktivity

V rámci workshopů a dalších neziskových aktivit se snažíme o propojení české a vietnamské kultury. K realizaci těchto činností řešíme logistiku, propagační materiály a dalších vedlejších nákladů.

Průvodcům

Naši průvodci na pražské Sapě jsou srdcaři, kteří to dělají hlavně pro radost. I přesto jim ale chceme taky přispět za jejich čas, který prohlídkám na Sapě věnují.
Více o o našich srdcařích

Naše další projekty

Tlumočí, překládá, pořádá jazykové kurzy, přednášky o kultuře a provozují česko-vietnamskou knihovnu.
Nabízí veliký výběr ručně sbíraných čajů a výběrové kávy z vietnamských farem.
Rejža doma nabízí soukromé kurzy vaření vietnamských specialit. Kulturně-gastro zážitek, který vám odhalí víc než jen recepty.
Informační portál o vietnamské komunitě v České republice na jednom místě
Všechny obchody a restaurace na jedné mapě!
Buduje veřejný informační kanál, který by v této těžké době propojoval dobrovolnickou pomoc mezi vietnamskou komunitou a českou společností