Vietnamská káva Trung Nguyen

Vietnamská káva Trung Nguyen

Chcete ochutnat vietnamské tekuté zlato? Vyzkoušejte Trung Nguyen! Tato káva se dostala do povědomí díky své nezaměnitelné, čokoládovo-oříškové chuti i způsobu pražení.

Co jste o ní ještě nevěděli?

Jedna z největších kávových značek v jihovýchodní Asii je známá svou vysokou kvalitou a specifickým způsobem pražení, nazývaným New Art Coffee, tedy méně pražená. Káva je extrahována déle a při nižší teplotě. Tento proces umožňuje, aby se zvýraznily přirozené tóny. Díky tomu má Trung Nguyen sladší chuť a komplexnější aroma. Dalším prvkem, který ovlivňuje její jedinečnost, je použití směsí kávy z různých oblastí Vietnamu. Trung Nguyen tedy klade důraz na kvalitu kávy a snaží se přinést zákazníkům jedinečnou chuťovou zkušenost prostřednictvím specifického způsobu pražení a kombinace různých kávových směsí.

Značka ​​Trung Nguyen vyrábí více druhů kávy, ale původní a nejznámější je řada Creative coffee, označena čísly 1 až 5 + 8. Čísla v podstatě značí kvalitu kávy a poměr robusty a arabiky, kde 5 obsahuje již pouze kvalitní arabiku. Číslo 8 je pak vyhrazeno speciální imitaci cibetkové kávy.

Káva se připravuje v Phin filtru, ale je možné ji udělat i ve french pressu a tradičně se podává s kondenzovaným mlékem a ledem.

Kde si objednat tu nejlepší?

Na tu nejlepší si samozřejmě můžete zajet přímo do Vietnamu nebo si objednat zrnkovou kávu domů. Pokud jste se ale rozhodli ochutnat originální verzi v Čechách, potom doporučujeme tu ze Sapy.

Na tradiční Trung Nguyen si můžete zajít i do showroomu Master Vietnam, kde vám jistě rádi poví o dalších specifikách této výběrové kávy. No a když už tam budete, tak si můžete koupit rovnou i čaj nebo něco na zpáteční cestu.

Sdílet