Vietnam: velmoc horkých pramenů

Vietnam: velmoc horkých pramenů

Horké prameny? Ano. Vietnam je zemí mnoha přírodních krás a úkazů a zajímavým místem jsou i přírodní horké prameny. Teplota těch nejžhavějších dosahuje 82 stupňů a krása okolní přírody také rozhodně stojí za zmínku. Tak si o těchto zázračných léčitelích pojďme říct víc.

Nejznámější jsou provincii Yen Bai, které jsou obklopeny krásnou přírodou a nabízejí návštěvníkům relaxaci i své léčebné účinky. Dalšími populárními místy jsou horké prameny v oblasti Ba Vi a v okolí města Hue. Tyto horké prameny jsou spojeny i s lázeňskými resorty, které nabízejí relaxační a wellness programy i procedury na zdravotní problémy, jako jsou bolesti kloubů, nemoci dýchacích cest nebo kožní problémy.

Yen Bai

Yen Bai prameny se nacházejí v oblasti s nádhernou přírodou, kde je možné se kochat panoramatickými výhledy na okolní hory a údolí. Kromě koupání v termálních pramenech se zde mohou návštěvníci věnovat i jiným aktivitám, jako je pěší turistika, cyklistika a rybaření. V okolí se nachází mnoho hotelů, restaurací a dalších zařízení pro turisty.

Binh Chau

Tyto horké prameny dokáží návštěvníkům i zpříjemnit relaxační chvilku zábavnou momentkou. Teplota nejžhavější pramene totiž dosahuje až 82 stupňů Celsia a mnozí lidé si do nich berou vajíčka, která se při této teplotě dokáží za 10 či 15 minut uvařit. Samozřejmě, že o dostupnost vajíček se starají správci pramenů a člověk si do nich nemůže vzít jakékoliv vejce, které najde někde u pouličního prodavače.

Thap Ba

Prameny Thap Ba se nacházejí asi 6 km od centra města Nha Trang. Jedním z jejich nejzajímavějších prvků jsou bahenní koupele, které se provádí v bazénu s teplou kaší. Bahno obsahuje minerály a látky, které mají léčivé účinky a pomáhají detoxikovat tělo. Kromě koupání v horkých pramenech zde návštěvníci mohou také navštívit vodopád a botanickou zahradu.

Suoi

Suoi Mo se nacházejí v oblasti Mui Ne, na jihovýchodě Vietnamu. K dispozici jsou zde bazény s vodou do 41 stupňů, sauny, parní lázně a masáže. Dalšími aktivitami, které si zde návštěvníci mohou vychutnat jsou jízda na koni, procházka po přilehlých horách nebo relax na pláži, která se nachází nedaleko.

Jestliže se do Vietnamu chystáte a chcete zažít cestu, která bude přesně dle vašich představ, určitě můžete využít naše služby dovolené na míru. Tu pro vás připravíme tak, aby splňovala veškerá očekávání, ať už chcete poznávat historii, přírodu, místní zvyky nebo si jen dát relax u moře. A horké prameny do ní mile rádi také zahrneme.

Sdílet

Další články