Top historická místa Vietnamu: část 2

Top historická místa Vietnamu: část 2

Vietnam je krásnou zemí, která se čím dál častěji dostává do hledáčku mnoha cestovatelů. Pokud jste se i vy rozhodli pro jeho návštěvu, máme pro vás praktické průvodce po těch nejkrásnějších místech. Tak čtěte dál, nechte se unést voláním jihovýchodních dálek a nebo si rovnou rezervujte své místo do této nádherné, exotické země.

 

Vietnam byl po mnoho staletí ovlivňován řadou kultur, včetně čínské, francouzské a americké, což se odráží i v jeho historii. Místní památky představují klíčové momenty vietnamské historie, jako jsou osvobozenecká hnutí, války a další významné události.

Oblast Sa Pa - rýžová pole a ráj turistů

Město Sa Pa leží pod nejvyšší horou Vietnamu a údolí pod ní vyplňují terasovitá rýžová pole s vesnicemi etnických menšin. Sapa je nejchladnější a nejdeštivější oblast státu. Počasí se rychle mění, často prší a válí se mlha, v zimě je tu na vietnamské poměry velmi chladno. Proto tu také Francouzi v době, kdy byl Vietnam jejich kolonií, vybudovali klimatické lázně. Před příchodem Francouzů zde byla pouze malá hmongská vesnice. Nyní jsou v oblasti Sa Pa především rýžová pole, které pro svůj půvabný terasovitý způsob pěstování lákají tisíce turistů. a pokud jste i vy teď dostali chuť na trošku té tradiční vietnamské kuchyně, doporučuje e-shop Rejža doma, kde si můžete objednat potraviny, ale i spoustu dalších věcí.

Nejvyšší hora Fan Si Pan - nebe na zemi

Nejvyšší hora Vietnamu Fan Si Pan (3 143 m) se tyčí v pohoří Hoang Lien, zhruba 20 km od města Sa Pa. Náročná pěší túra na vrchol zabere dva až pět dní (podle zdatnosti) a je možné ji absolvovat pouze v doprovodu místního průvodce. Nahoru se nyní ale můžete dostat i jednodušeji, lanovkou. A tuto variantu vítá velká spousta turistů. Hora je známá pro outdoorové nadšence, ale i pro milovníky historie. Tyčí se zde totiž hned několik pagod, z nichž nejznámější je Kim Son Bao Thang. Ta byla stavěna v letech 1010 – 1225 a jejím unikátním rysem je třípatrová zvonice, která je zdobena složitými řezbami a sochami buddhistických božstev.

Hue - císařské město

Hue je posledním císařským městem, a také svědkem mnoha bitev. Je známo mnoha architektonickými památkami, mezi něž patří především zbytky císařského města, několik velkolepých královských hrobek, Oltář nebes či Chrám literatury. Známou památkou je také pagoda Thien Mu, jejíž původ sahá do počátku 17. století. Hue proslulo rovněž svou osobitou kulturou, zejména hudbou a pestrou kuchyní.

Hrobka císaře Khai Dinh - vietnamská architektura s evropskými prvky

Hrobka císaře Khai Dinh je historická památka, nacházející nedaleko města Hue. Byla postavena v roce 1925 a slouží jako poslední odpočinek pro císaře Khai Dinh, který vládl Vietnamu v letech 1916 až 1925. Hrobka je postavena v tradičním vietnamském stylu s prvky evropského umění a architektury. Hrobka je velmi důležitým místem pro vietnamskou historii a kulturu a je navštěvovaná turisty z celého světa. Pokud tedy plánujete cestu do města Hue, určitě doporučujeme neopomenout i toto místo.

Provincie Ninh Binh - historie i příroda

Ninh Binh leží v severní části Vietnamu, mezi řekou Ma a Rudou řekou a je rozdělen na dvě velká města a 6 krajů. Za zmínku stojí především starobylé město Hoa Lu, známé svými chrámy a oblast Kim Son. Celá provincie nabízí nespočet řek a jezer, po kterých vozí místní ženy turisty na lodičkách. Nejznámější z nich je Tam Coc. Za prohlídku ale určitě stojí i další místa, jako je vyhlídka Hang Mua nebo projížďka na lodičkách v oblasti Trang An.

Další příspěvky v kategorii

Tipy na výlet

Prožij s námi vlastní příběh

Odvaž se a pojď s námi poznat tajuplnou Sapu v pražské Libuši.