Top 10 hotelů ve Vietnamu, pro milovníky luxusu, gastronomie i dobrodružství

Top 10 hotelů ve Vietnamu, pro milovníky luxusu, gastronomie i dobrodružství

Ať už jste hipster, vegan, milovník přepychu, nebo ryzí cestovatel, s naším průvodcem nejlepších vietnamských hotelů si jistě přijdete na své. Dali jsme pro vás dohromady 10 míst pro všechny, kteří mají konkrétní očekávání a požadavky. Tak pojďme na to! A třeba si rovnou jedno z nich zařadíte i do své cesty po Vietnamu.

1. L’Alya Resort – místo zaslíbené vegetariánům a veganům

Na pomezí malebného zálivu Ninh Van a hluboké džungle se nachází letovisko L’Alya Resort. To nabízí hostům pohodlí a relax v různých typech ubytování, jako klasické hotelové pokoje, ale i vilky. Je to ráj pro všechny milovníky přírody i klidu. Hotel je známý i svým zaměřením na vegany a vegetariány. Pokud tedy holdujete tomuto typu stravování, jste vítáni. No a jestli ne, tak nevadí. Na své si zde přijde každý.

2. Amanoi – skutečný ráj na zemi

Pokud hledáte opravdový luxus a přepych jihovýchodní Asie, potom hledáte hotelový resort Amanoi. Ten se rozkládá na útesu, podél pobřeží vietnamského národního parku Nui Chua, a hostům tak nabízí naprosto neskutečný výhled. Hotel nabízí služby, jako plážové bary, lázně, možnost soukromých výletů pro aktivní hosty i realizaci konkrétních událostí, na míru. Zkrátka vše, na co si jen pomyslíte.

3. Green Areca Villa – v partě, za dobrodružstvím

Máte srdce skutečného cestovatele a své zážitky rádi sdílíte společně, s přáteli nebo dalšími turisty? Tak zkuste Airbnb. To je za nižší cenu, a především mnohem více otevřený mladým, kteří hledají dobrodružství, zábavu i seznamování se s novými lidmi. My jsme pro vás vybrali Green Areca Villa. Vila se nachází v provincii Quang Nam a nabízí hned několik apartmánů. Můžete se tak snadno propojit s dalšími cestovateli a vyrazit někam společně. Například do města Danang nebo do chrámového komplexu My Son.

4. Anantara Mui Ne – mezi mořem a rajskou zahradou

Tento luxusní resort, zasazený mezi tropickými zahradami a pláží se světlým pískem, leží zhruba 4 hodiny jízdy od Ho Či Minova města. Je to skutečný poklad pro všechny, kteří hledají klid i venkovní aktivity a jsou ochotni si za svá očekávání i připlatit. Hotel navíc získal ocenění známého britského magazínu The Telegraph, jako jeden z nejkrásnějších ve Vietnamu.

5. MerPerle Hon Tam – pro rodiny i zamilované

Hotel MerPerle Hon Tam, na ostrově Hon Tam, je tu pro všechny, kteří preferují pohodlí, širší výběr služeb pro dospělé i děti a krásné přírodní scenérie. Na ostrově můžete objevovat pláže s bílým pískem, užít si šnorchlování u korálového útesu nebo večer uspořádat táborák a opéct si některou z místních specialit. Pro tuto aktivitu je totiž po celém ostrově připraveno více, než 200 míst.

6. Anh Duc Homestay – low costový, autentický zážitek

Upřímně, pro low cost cestovatele je Asie jako dělaná. Po počáteční větší investici do letenky, si můžete užít tento asijský stát se vším všudy, a to i s menším budgetem. Tak proč nezamířit právě sem? Jste-li student nebo prostě jen vítáte autentické zážitky, máme pro vás jeden zajímavý tip. Tím jsou bungalovy Anh Duc Homestay. Za pouhých 177 Kč/noc si můžete dopřát ubytování v severní části Vietnamu, konkrétně v provincii Lao Cai. Ta je známá oblastí Sa Pa, nejvyšší horou vietnamu – Fansipan i možností trekových výprav. Takže o zážitky bude určitě postaráno.

7. Zannier Hotels Bai San Ho – hipsterův sen

Pokud jste i vy zástupcem hipsterské subkultury a plánujete navštívit Vietnam, zřejmě budete chtít, aby i ubytování odpovídalo vašim unikátním představám. Pro tento případ jsme pro vás „vypíchli” Zannier Hotels Bai San Ho. Ten se nachází v Phu Yen, provincii na jihu země a svým návštěvníkům nabízí skutečně příjemné, naturální a tradiční prostředí. Můžete zde příjemně relaxovat u bazénu, moře nebo se například vydat na výlet, na nedaleké útesy a k majáku Mui Dien. Představivosti se meze nekladou.

8. San Grand Hotel – Hanoj na dlani

Pro všechny „vyhlídkáře” máme skvělý tip na hotel v hlavním městě. Tím je San Grand Hotel, který nabízí naprosto neskutečný výhled na celé město, ze své střešní terasy i hotelových pokojů, ve vyšších patrech. San Grand stojí v Hoan Kiem, samém turistickém centru Hanoje, a je tak ideálním místem pro všechny, kteří si za svou cílovou destinaci vybrali právě toto město a chtějí ho prozkoumávat skutečně dopodrobna.

9. Hotel le Jardin Secret – tajná oáza Ho Či Minova města

Hledáte-li skvělé útočiště a klidné místo, které bude ale zároveň poblíž památkám a historickým místům, potom vsaďte na Hotel le Jardin Secret. Svou polohou, v 1. obvodu, nabízí hostům skutečně skvělé možnosti pro poznávání města i blízkého okolí. Zároveň je hotel velmi poklidným a dá se říct, že uzavřeným místem, kde vás jistě nebude trápit hluk velkoměsta.

10. Paris Deli Hotel – gastronomická tečka na závěr

Pokud je jídlo vaší největší vášní a upřednostňujete zážitkové cestování, potom doporučujeme Paris Deli Hotel. Ten je skutečným kulinářským skvostem, což potvrzují i hodnocení na webu Tripadvisor. Resort je totiž zaměřen právě na výtečnou vietnamskou kuchyni a jeho speciality jsou vyhlášené. Navíc se nachází ve městě Da Nang, a je tak skvělou volbou i pro všechny, kteří chtějí objevovat kouzla tohoto města v centrálním Vietnamu i jeho okolí.

Sdílet

Další články