Plánujete nevšední dovolenou? Co zkusit Vietnam?

Plánujete nevšední dovolenou? Co zkusit Vietnam?

Přemýšleli jste už o letošní dovolené? Pokud ještě ne a jste milovníkem nevšedních zážitků, nedotčené přírody, skvělé gastronomie a tropických destinací, pak jste tu správně. Vietnam je synonymem všech těchto úžasných zážitků a ještě mnohem víc. Pokud ale o návštěvě této exotické destinace začínáte přemýšlet, tak pospěšte. Ideální čas na její návštěvu je totiž teď.

Proč právě Vietnam?

Vietnam, země v jihovýchodní Asii, je známá svými rozmanitými kulturami, jazyky i kuchyní. Je obklopena Čínou, Kambodžou a Laosem. Vietnam má bohatou historii, která sahá až do starověkého období, a byl silně ovlivněn čínskou, francouzskou a americkou kolonizací. Vietnam byl také ovlivněn mnoha různými náboženstvími, včetně buddhismu, taoismu, konfucianismu a křesťanství. Jeho obyvatelé jsou známí svým vřelým přístupem a pohostinností vůči návštěvníkům. Věřte tedy, že pokud se rozhodnete pro jeho návštěvu, budete tam pociťovat vřelost a přívětivost na každém kroku. Vietnam je proslulý i svým rozvinutým zemědělstvím, rybolovem a vývozem potravinových surovin, jako káva, čaj nebo rýže. Ty mimojiné můžete zakoupit i na našem e-shopu, kde kromě toho můžete vybírat i z dalších pochutin.

Nezapomenutelné dobrodružství i láska na celý život

Vietnam si není možné nezamilovat. Nabízí nádherné pláže, úchvatnou krajinu, ale i národní parky nebo zelené rýžové terasy. Můžete toho tedy zde zažít skutečně hodně, od relaxace na pláži po dobrodružné výlety do hor, což z něj dělá ideální destinaci pro cestovatele všeho druhu. Vietnam má také velmi bohatou kulturu a historii, které se odrážejí v jeho umění, architektuře i festivalech. A v neposlední řadě je tu vietnamská kuchyně. Ta se právem řadí mezi jednu z těch nejlepších a pokrmy, jako pho, bun cha, nem nebo banh mi milují lidé po celém světě. A to vše je také důvodem proč se někteří lidé do Vietnamu pravidelně vracejí. Jeho rozmanitost, klid i vřelé chování místních obyvatel okouzlilo turisty i cestovatele z celého světa.

A níže jsme pro vás dali dohromady pár tipů na závěr:

  • Výběr ideální doby na cestu do Vietnamu závisí na lokalitě. Zimní měsíce jsou ideální pro návštěvu jihu, kde je příjemně teplo a sucho. Od jara do podzimu je zase ideální období pro návštěvu severu a centrálního Vietnamu.
  • Zvolte destinaci, která nabízí perfektní zážitky právě pro vás. Jedny z nejoblíbenějších jsou zátoka Ha Long, Hoi An, Sa Pa nebo delta Mekongu.
  • Pokud cestujete do Vietnamu poprvé, popřemýšlejte o dovolené na míru. Předem naplánovaná dovolená, zaštítěná týmem specialistů na danou destinaci, vám pomůže s orientací v místních poměrech, usnadní objevování těch nejkrásnějších míst i kulturních zajímavostí a zaštítí veškeré pohodlí během cesty bez starostí.

Sdílet

Další články