Kam zajít v Sapě na nejlepší letní jídlo?

Sapa je jedno z netradičních míst v Česku. Sapa, oficiálně TTTM Sapa =Trung Tâm Thương Mại Sapa, v překladu obchodní a kulturní centrum Sapa. Můžete je znát také pod přezdívkou “Malá Hanoj” a proč tomu tak je?

Jednak se tu vyskytuje bezmála největší vietnamská komunita v Česku, která si sem přivezla kousek své rodné země. Také podniky tu fungují tak, že se specializují hlavně na jeden pokrm, které dělají nejlépe. Přesně takto se vaří i v podnicích i ve Vietnamu. V obchodech seženete všechno, co byste si koupili i na trzích přímo ve Vietnamu. 

 

Do pražské Sapy lidé rádi chodí za autentickým vietnamským jídlem a na nákupy nejrůznějších exotických potravin, které jinde většinou neseženou. Proto vám představíme TOP 5 nejlepších míst, kam se vydat na jídlo během horkého léta.

Co teda ochutnat na Sapě? 

1. Grilovaná kachna, podnik Dung Lien 

2. Bun bo nam bo, podnik Phuong Lien

3. Bun cha, podnik Hai Ha 

4. Rýžové závitky Pho Cuon, podnik Minh Tam 

5. Křupavé slané palačinky, podnik Que Huong

 

1. Grilovaná kachna, podnik Dung Lien 

Až bude teplo a hezky, určitě se stavte v podniku Dung Lien, mají tady  vynikající grilovanou kachnu. Podávají ji s rýžovými nudlemi, talířem čerstvých bylinek a výbornou omáčkou. Podnik je většinou o víkendu v obědové špičce taky zaplněný, ale nebojte, většinou pokud si chvíli počkáte, tak se hned uvolní místa na sezení. 

 

odkaz na mapě

 

2. Bun bo nam bo, podnik Phuong Lien 

Nejlepší bun bo nam bo, neboli „bunbíčko“, najdete v podniku Phuong Lien. Tento oblíbený pokrm se připravuje na jižanský způsob a obsahuje opečené hovězí se spoustou čerstvé zeleniny a bylinek, podávané s rýžovými nudlemi.

 

odkaz na mapě

 

3. Bun cha, podnik Hai Ha

V další ulici nesmíte minout oblíbený grilovaný bůček v Sapě. Podnik Bun Cha Hai Ha je známý jako nejlepší Bun Cha v celé Praze! Bůček se opéká na dřevěném uhlí přímo před vchodem do podniku. Ke grilovanému vepřovému masu dostanete rýžové nudle, čerstvé bylinky a chutnou rybí omáčku.

 

odkaz na mapě

 

4. Rýžové závitky Pho Cuon, podnik Minh Tam 

Na horké dny jsou nejlepší balené rýžové závitky, které se podávají za studena s hovězím masem a rybí omáčkou s talířem čerstvých bylinek. K tomu dostanete “cha”, což je taková vietnamská šunka z mletého masa připravovaná na páře.

 

odkaz na mapě

 

5. Křupavá slaná palačinka Banh Xeo, podnik Que Huong

Oblíbená vietnamská palačinka Banh Xeo je lahodným pokrmem, který musíte vyzkoušet. Syčící palačinka z rýžové mouky je plněná vepřovým masem, krevetami, mungo klíčky a podává se s ochucenou rybí omáčkou. Doporučujeme si dát jednu porci pro dvě osoby jako předkrm nebo lehkou svačinu – porce je velká a dost vás zasytí.

 

odkaz na mapě

 

Jak se do Sapy dostat a jak se tam vyznat?

Jak se do Sapy dostat

Sapa je místo s atmosférou podobnou Vietnamu, kde vládne tzv. „organizovaný chaos“. Na první pohled může vypadat neorganizovaně, protože zde nenajdete mnoho cedulí ani orientačních značek, a v tak velkém areálu se můžete lehce ztratit. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak se sem dostat a jak se zde vyznat.

 

Sapa Praha sídlí v pražské Libuši, leží v jihovýchodní části Prahy je to místo trochu z ruky. Před vchodem do Sapy je autobusová zastávka Sídliště Písnice, kde zastavují  autobusy 197 a 113. Více podrobností, jak se dostat do Sapy můžete najít zde. 

 

Jak se v Sapě vyznat

Pro lepší orientaci v areálu Sapy jsme pro vás připravili mapu Sapy, na které najdete všechna místa, která stojí za návštěvu. Mapa obsahuje nejen doporučené restaurace, ale také obchody s potravinami a další zajímavá místa. 

 

A jaké jsou vaše nejoblíbenější restaurace v Sapě? Sdílejte s námi své tipy! Rádi se o ně podělíme i s ostatními!

Sdílet

Další články