Ninh Binh

Ninh Binh, známý jako „Ha Long Bay na souši“, se pyšní dechberoucími scenériemi a bohatou historií. Tato idylická oblast se nachází zhruba 100 kilometrů jižně od Hanoje a je ideální destinací pro milovníky přírody, historie a klidu. Přečtěte si náš průvodce, jak nejlépe prozkoumat Ninh Binh a co všechno v této fascinující oblasti zažít.

 

Nejlepší památky v Ninh Binh

 

 1. Trang An Scenic Landscape Complex

Světové dědictví UNESCO, Trang An, nabízí kouzelné loďkové výlety mezi vápencovými útesy a skrze jeskyně. Obdivujte starověké pagody a klidné zelené údolí během plavby po klidných vodách.

 

 

 1. Tam Coc

Oblast Tam Coc je proslulá svými dramatickými krajinnými sceneriemi, kde řeka protéká mezi zelenými rýžovými poli a vápencovými krasovými útvary. Nejlepší způsob, jak oblast prozkoumat, je na loďce s veslařem, který vás provede třemi fascinujícími jeskyněmi.

 1. Bai Dinh Pagoda

Navštivte Bai Dinh, největší komplex chrámů ve Vietnamu. Komplex hostí řadu rekordů, včetně největšího zvonu a největšího bronzového Buddhy v Asii. Tento duchovní lokalita je během festivalů a náboženských slavností plná života.

 1. Hoa Lu

Hoa Lu, první hlavní město Vietnamu z 10. století, je nyní archeologickým nalezištěm. Zde můžete navštívit dobře zachovalé chrámy dedikované zakladatelům dynastie, králi Dinh Tien Hoang a králi Le Dai Hanh.

 

 

 1. Dračí vyhlídka Hang Mua

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, nabízí Mua Cave náročný trek na vrchol pro dechberoucí výhled na okolní krajiny. 500 schodů k vrcholu je náročných, ale výhled stojí za to.

 

 

Jak se dostat do Ninh Binh

 

Z Hanoje:

 • Autobusem: Mnoho autobusů denně odjíždí z Hanoje do Ninh Binh, cesta trvá asi 2 hodiny.
 • Vlakem: Pravidelné spoje z Hanoje jsou komfortní a nabízí krásné výhledy na venkovský Vietnam.
 • Soukromým autem: Pronájem auta s řidičem poskytuje flexibilitu a pohodlí pro zastávky podle vašeho výběru.

 

Tipy pro cestovatele

 • Nejlepší dobu pro návštěvu Ninh Binh je během jara (únor až duben), kdy je počasí příjemné a krajina září v plném rozkvětu.
 • Vezměte si pohodlné oblečení a obuv, zvláště pokud plánujete prozkoumat jeskyně nebo vystoupat na Mua Cave.
 • Ujistěte se, že máte dostatek vody a ochrany proti slunci, protože mnoho aktivit v Ninh Binh se odehrává venku.

 

Ninh Binh je úchvatným místem, které kombinuje přírodní krásu a historický význam, čímž poskytuje návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ujistěte se, že máte dostatek času na prozkoumání všech jeho památek!

 

Sdílet