Prohlídka pražské Sapy

Obchodní a kulturní centrum tržnice Sapa v Praze

Pražská Sapa je obchodní a kulturní centrum českých Vietnamců, které se rozprostírá v pražské Libuši na více než 350 000 m2. Jménem připomíná legendární oblast Vietnamu Sa Pa v provincii Lao Cai, kde se setkávají příslušníci několika etnických menšin. V Sa Pa ve Vietnamu se všichni mísí mezi sebou. Stejně tak i na Sapě v Praze vstupujete do jiného světa, kde se denně potkávají tisíce obyvatel Prahy, Čechů i Vietnamců.

 

Na pražské Sapě to žije. V našem “malém Vietnamu” můžete najít luxusní restaurace, pestrou nabídku ovoce, zeleniny, tradičních asijských potravin, oblečení i jiného zboží všeho druhu. Můžete si tu zajít ke kadeřnici, na masáž, je tu škola, školka, a dokonce i buddhistický chrám. Zní to jako jiný svět? Přijďte na prohlídku a nechte si od zkušených průvodců odhalit jeho tajemství.

Chci na prohlídku

Přijďte na prohlídku pražské Sapy a zažijte malý český Vietnam na vlastní kůži, darujte prohlídku jako dárek nebo přijďte na teambuilding.

Jak to probíhá?

Rezervovat si prohlídku pražské Sapy není nic složitého a recenze potvrzují, že to stojí za to!

Tomáš Korch
Tomáš Korch
16/10/2022
doporučuje
Super prohlídka, spousta zajímavých informací, výborné jídlo a skvělá průvodkyně Jana.
Tom Cetkovský
Tom Cetkovský
09/10/2022
doporučuje
Při příchodu nám průvodkyně Jana nastínila program a zeptala se nás jestli nám to vyhovuje nebo jestli si přejeme zaměřit prohlídku jiným směrem. Jediná naše prosba/otázka jestli by šla ochutnávka jídla posunout na dřív než na konec prohlídky - i z toho důvodu, ze průvodkyně pár hodin před začátkem naši tour posunula na později, v čemž jsme vyšli vstříc. Nejdřív slečna Jana říkala, že to není problém a pak následoval 5min monolog, že to vlastně problém je, protože to tu my dva neznáme a konkrétně nevíme co chceme za jídlo, nerozumíme tomu, že polévek PHO je 5 druhů a neumíme si vybrat… dále následovalo, že když se půjdeme najíst na začátku, tak bude muset naši prohlídku ochudit o jiné věci (což jsem nepochopila, když ochutnávka měla být součástí v každém případě). Také nezapomněla dodat, že ona najedená je a teď hlad nemá, takže by tam jen seděla. Do restaurace jsme došli během 5-10min, po hodině od prvotního setkání jsme z restaurace odcházeli. Slečna průvodkyně nás provedla hodinu a půl po Sapě a pak šla domů. V ceně měla být i ochutnávka dvou dezertů pro kaźdého, ale na místě nám sdělila, že máme nárok jen na jeden. Závěrem bych jen řekla, že tour vůbec neodpovídá hodnotě 4tis Kč, připadali jsme si před slečnou průvodkyní jak osina v zadku a exkurze skončila o hodinu dřív než jsme si zaplatili.
Andrea Čechová
Andrea Čechová
25/09/2022
doporučuje
Moc děkujeme průvodci Dave Jack za dnešní zážitek. Krom provedení Sapou jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informaci nejen o historii Vietnamu, o jejich národních zvycích , ale také o vzniku a fungování Sapy jako takové 😊 Ochutnali jsme spousty nových pokrmů a dozvěděli jsme se kde co nejlépe nakoupit atd… za nás tedy opravdu velké DÍKY… a těšíme se na další návštěvu 😊🍛🍲🥢🍜🍤🍣🍱🐲
Pavla Petrová
Pavla Petrová
24/09/2022
doporučuje
Dnešní Sapa Trip mě naprosto nadchnul. Nejen, že jsem se zamilovala do vietnamské kuchyně, ale daleko bližší a velmi sympatické jsou mi i vietnamské zvyky a tradice. Dík patří velmi příjemné průvodkyni Ha My (Pája), která nám předala spoustu informací a skvěle se o nás starala.
Olina Zimmermannová
Olina Zimmermannová
19/09/2022
doporučuje
Děkujeme průvodkyni Janě za s námi strávené skoro 4 hodiny v Sapě a za velmi zajímavé vyprávění o vietnamské komunitě i za sdílení osobních postřehů.
Pilek Jakub
Pilek Jakub
11/09/2022
doporučuje
Toto byla pro nás naprosto fantastická zkušenost ! Milujeme místní prostředí a tak jsme se chtěli dovědět víc . Díky našemu super průvodci DAVE JACK jsme se dověděli vše a ještě víc ! Moc děkujeme a už se těšíme až vyzkoušíme ochutnávkouvou tour . Pilekovi
Martin Rachman
Martin Rachman
04/09/2022
doporučuje
Příjemně strávené 3 hodinky s průvodcem Davem. Historie Vietnamců v Čechách, historie kulturního centra SAPA, úžasná vietnamská kuchyně. To jenom podtrhuje skvělý zážitek. Můžete do svého repertoáru přidat i skvělou vegetariánskou/veganskou restauraci, kterou jsme spolu v SAPA našli
Kateřina Jiříková
Kateřina Jiříková
28/08/2022
doporučuje
Dnešní prohlídka s Janou byla úžasná!! Janča je vtipná, pohodová, upřímná, sarkastická a velmi otevřená. Sapu navštěvujeme pravidelně, ale zase jsme díky Janě objevili něco nového! Škoda, že ten čas rychle plynul. Doporučujeme!!! 28.8.2022
Světlana Horová
Světlana Horová
27/08/2022
doporučuje
Dárek v podobě Sapa tripu s obědem jsme si moc užili! Průvodkyně Jana byla přátelská, bezprostřední a hodně jsme se s ní nasmáli :). Nejvíce nás zaujalo vyprávění o životě a pak samozřejmě jídlo. Určitě do Sapy rádi znovu vyrazíme, dokonce uvažujeme o dalším - rozšířenějším tripu o jídle! Děkujeme *Otevřenost průvodce *Super tipy na jídlo/pití *Pohled na život bez pozlátka
Lenka Matoušková
Lenka Matoušková
13/08/2022
doporučuje
Dnes jsme měli tu čest strávit VIP procházku se slečnou Janou. Byl to úžasný zážitek, můžeme jen a jen doporučit 👌 Ochotně nám odpovídala na naše dotazy, bylo veselo, zasmáli jsme se, užili jsme si skvělé vietnamské jídlo, byl to krásný zážitek!

Mapa pražské Sapy

Ukážeme vám Vietnam v Česku

Jsme sociální projekt s hlavním cílem tvořit a propojovat Vietnamce a Čechy. Česko je náš domov, ale kousek našeho srdce patří Vietnamu, proto pořádáme kulturní akce, přednášky a hlavně prohlídky na pražské tržnici Sapa, kde sdílíme svou kulturu a budujeme vzájemné vztahy. Boříme zažité předsudky o vietnamské komunitě. Vzájemný vztah Čechů a Vietnamců je pro nás důležitý.