Kam za nejkrásnějšími plážemi Vietnamu

Kam za nejkrásnějšími plážemi Vietnamu

Také jste si zamilovali asijskou kulturu, pohostinnost i nedotčenou přírodu? Pokud ano a chystáte se navštívit Vietnam, máme pro vás několik tipů. Ty se budou tentokrát zaměřovat na pláže, které rozhodně stojí za návštěvu.

Vietnam je zemí s pobřežím dlouhým 3 260 km. To nabízí neuvěřitelné množství pláží, jež vás ihned oslní svou krásou a rozmanitostí. Bílý písek, palmy, romantická zákoutí a všudypřítomné modré moře. To jsou pláže jihovýchodní Asie. A pokud chcete navštívit ty nejkrásnější, jsou to tyto:

Phu Quoc: Jemný bílý písek, průzračné vody i malebné okolí, to jsou synonyma tohoto ostrovního ráje, který se nachází v jižním Vietnamu, a kde naleznete například pláže Ong Lang nebo Sao. Ať už tedy hledáte dobrodružství, odpočinek nebo si chcete užít vodní radovánky, zde si na své přijdete.

Nha Trang: Nha Trang je oblíbenou destinací pro milovníky městských pláží, nacházející se v centrálním Vietnamu. Dvě hlavní pláže v této oblasti jsou oblíbené pro ty, kteří si chtějí uží jak pláže, tak zábavy města. Například hlavní pláž Nha Trang je velmi populární a nabízí i širokou škálu vodních aktivit. Koupání zde se vyhněte v období dešťů, kdy jsou v moři silné proudy.

Mui Ne: Tato oblast je oblíbená především mezi surfaři, a to díky svým vyšším povětrnostním podmínkám. Pláže, s oranžovým pískem, jsou zde skutečně překrásné a fascinující písečné duny dokreslují siluetu siluetu okolí. Pokud se tedy nebojíte větších vln nebo například rádi fotíte scenérie, toto místo je ideální právě pro vás. Mui Ne je také známé svými rybářskými vesnicemi, které stojí za návštěvu.

Da Nang: Tato destinace je velmi oblíbená mezi turisty z celého světa a nabízí několik úchvatných pláží, včetně My Khe, která byla dokonce označena za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Pláže v Da Nangu se vyznačují mají světlým písek, tyrkysovou, stojatou vodou a impozantní kulisou Mramorových hor. Pozor, ale na období dešťů.

Hoi An: Přestože Hoi An není primárně známé jako plážová destinace, naleznete zde pláž Cua Dai, která také stojí za návštěvu. Kromě běžných plážových aktivit zde můžete navštívit rybářské vesničky a ochutnat čerstvé mořské plody v místních restauracích. Pláž Cua Dai je také ideálním místem pro pozorování západu slunce nad mořem nebo pro večerní procházky. Zkrátka romantika.

Quy Nhon: Pokud hledáte nedotčenou přírodu a liduprázdnou pláž, máme pro vás městečko Quy Nhon, s pláží Bai Xep. Ta je oblíbená díky svému klidu a skalním útvarům, které tvoří okolo celé pláže malebnou scenérii. Rozhodně patří mezi ještě ne příliš objevené perly.

Sdílet