Jsme pyšný vietnamský tým

Stále nadšení a plní elánu

To jsme my, tvůj Sapa trip tým, který tě provází Vietnamem nejen u počítače, ale i venku v Praze!

Jsme mladí lidé, většina z nás Vietnamci, kteří se zajímají o vietnamskou kulturu o něco víc. Chceme ti tuto výjimečnou zemi a její tradice přiblížit, a odstranit tak mylné předsudky o Vietnamcích v ČR i Vietnamu.

Jsme Sapa Trip

Náš příběh začal, když…

Jednoho večera se sešlo na pivu několik mladých Vietnamců. Společně se bavili o životě a narazili na skutečnost, že mnoho z nich nezná příběhy o svých kořenech. Několik z nich se rozhodlo, že to tak nenechají a něco s tím udělají. Slova se změnila ve skutky.

Vytvořili informační blog Sapa Trip, který v současné době otevírá okno do vietnamské kultury. Nyní nabízí nejen prohlídky areálu, ale jedinečné zážitky poznat Vietnam takový, jaký se skrývá daleko v jihovýchodní Asii.

Aník

Aník

Jak jsem vyrůstal v ČR, vždycky jsem míval nedostatky ve vietnamštině a celkově v oblasti vietnamské kultury. Díky tomu jsem se rozhodl studovat vietnamistiku na FF UK, a porozumět tak svým kořenům. Nechci si však nechat získané vědomosti "v šuplíku" a mým cílem je dostat základy vietnamské kultury do povědomí nejen mých vrstevníků z tzv. "banánové" generace, ale i široké veřejnosti.

Taip

Taip

Miluju gastronomii a vaření, rád experimentuju. Vařím od svých 4 let a můj nynější cíl je do 2 let si otevřít streetovou restauraci v Praze a šířit taje a chutě vietnamské kuchyně mezi místní. Své zkušenosti s vietnamskou kulturou už delší dobu sdílím skrz svůj blog. S lidmi ze Sapatripu se znám už déle a vím, že jsem připraven čelit novým výzvám, které nás potkají.

Tung

Tung

I když jsem se narodil v ČR, vždycky jsem srdcem studoval vietnamskou kulturu. Ve svých 20 letech jsem odjel do Prahy, kde jsem si našel své místečko a partu kamarádů, se kterými mám stejné nadšení do života. Sapa trip je jeden z projektů, který jsme s parťákem založili. Cílem je prohlubovat u lidí lásku k Vietnamu a jeho kultuře.

Matěj

Matěj

V současné době jsem student 2. ročníku vietnamistiky na FF UK. Proč jsem si vybral zrovna tento obor? Už od mala jsem trávil hodně času mezi Vietnamci, učarovala mě vietnamská kultura i mentalita, a tak jsem se rozhodl přihlásit se na vietnamistiku. Během studia jsem začal s kamarády dělat Sapatrip, jelikož bych rád více poznal vietnamskou kulturu a podporoval česko-vietnamské přátelství.

Suzy

Suzy

Miluji jídlo. O Vietnamské gastronomii bych Vám mohla povídat hodiny a hodiny. Nejvíce si užívám, když můžu na exkurzích po SAPĚ s účastníky sdílet radost z jídla. Mimo Sapa trip studuji ekonomickou školu.

Minh

Minh

Pracuji, někdy ne, střízlivej (někdy ne), vzdělanej, nevztahovačnej, jak kdy, podle počasí. Obyčejnej chlap, měřím, vážím, postojím, neposedím, vidím barevně, nebarvím, jak kdy podle nálady a počasí. Mám rád lidi a pivo.

Lucie

Lucie

Už od dětství mě zaujala naprosto odlišná a zajímavá kultura zemí Dálného východu a časem jsem se díky kamarádům začala nejvíce zajímat především o Vietnam. Ráda bych se o moje zážitky z Vietnamu, Vietnamistiky a Česka podělila s ostatními a seznámila je tak s Vietnamem známým i neznámým.

Příběhy mluví za vše

Přečti si naše články na blogu, které tě rozhodně obohatí!

Blog, Gastronomie, Zajímavosti

V čem je Vietnam světová jednička?

V produkci pepře! Vietnam je největším producentem pepře na světě. Pepř pochází z Indie a Kambodže. Považuje se za jedno...

Gastronomie, Kultura, Zajímavosti

LAU neboli hot pot. Pochoutka, kterou si uvaříte sami.

Lẩu, anglicky hot pot, znamená v překladu do češtiny „horký hrnec“. Překlad není daleko od pravdy, při hodování...

Aktuality, Gastronomie, Kultura, Zajímavosti

Jídlo a petardy: Silvestr u vietnamských rodin v ČR

Pro Vietnamce je příchod nového roku jedna z hlavních událostí celého roku. Vietnamci se řídí lunárním kalendářem, podle kterého...

Aktuality, Kultura, Obecné, Zajímavosti

Vánoce ve Vietnamu

Každý z vás určitě ví, jak se slaví Vánoce tady v Česku. Víte ale, jak se slaví Vánoce ve Vietnamu?...