Jsme pyšný vietnamský tým

Stále nadšení a plní elánu

To jsme my, tvůj Sapa trip tým, který tě provází Vietnamem nejen u počítače, ale i venku v Praze!

Jsme mladí lidé, většina z nás Vietnamci, kteří se zajímají o vietnamskou kulturu o něco víc. Chceme ti tuto výjimečnou zemi a její tradice přiblížit, a odstranit tak mylné předsudky o Vietnamcích v ČR i Vietnamu.

Jsme Sapa Trip

Náš příběh začal, když…

Jednoho večera se sešlo na pivu několik mladých Vietnamců. Společně se bavili o životě a narazili na skutečnost, že mnoho z nich nezná příběhy o svých kořenech. Několik z nich se rozhodlo, že to tak nenechají a něco s tím udělají. Slova se změnila ve skutky.

Vytvořili informační blog Sapa Trip, který v současné době otevírá okno do vietnamské kultury. Nyní nabízí nejen prohlídky areálu, ale jedinečné zážitky poznat Vietnam takový, jaký se skrývá daleko v jihovýchodní Asii.

Aník

Aník

Jak jsem vyrůstal v ČR, vždycky jsem míval nedostatky ve vietnamštině a celkově v oblasti vietnamské kultury. Díky tomu jsem se rozhodl studovat vietnamistiku na FF UK, a porozumět tak svým kořenům. Nechci si však nechat získané vědomosti "v šuplíku" a mým cílem je dostat základy vietnamské kultury do povědomí nejen mých vrstevníků z tzv. "banánové" generace, ale i široké veřejnosti.

Taip

Taip

Miluju gastronomii a vaření, rád experimentuju. Vařím od svých 4 let a můj nynější cíl je do 2 let si otevřít streetovou restauraci v Praze a šířit taje a chutě vietnamské kuchyně mezi místní. Své zkušenosti s vietnamskou kulturou už delší dobu sdílím skrz svůj blog. S lidmi ze Sapatripu se znám už déle a vím, že jsem připraven čelit novým výzvám, které nás potkají.

Tung

Tung

I když jsem se narodil v ČR, vždycky jsem srdcem studoval vietnamskou kulturu. Ve svých 20 letech jsem odjel do Prahy, kde jsem si našel své místečko a partu kamarádů, se kterými mám stejné nadšení do života. Sapa trip je jeden z projektů, který jsme s parťákem založili. Cílem je prohlubovat u lidí lásku k Vietnamu a jeho kultuře.

Matěj

Matěj

V současné době jsem student 2. ročníku vietnamistiky na FF UK. Proč jsem si vybral zrovna tento obor? Už od mala jsem trávil hodně času mezi Vietnamci, učarovala mě vietnamská kultura i mentalita, a tak jsem se rozhodl přihlásit se na vietnamistiku. Během studia jsem začal s kamarády dělat Sapatrip, jelikož bych rád více poznal vietnamskou kulturu a podporoval česko-vietnamské přátelství.

Suzy

Suzy

Miluji jídlo. O Vietnamské gastronomii bych Vám mohla povídat hodiny a hodiny. Nejvíce si užívám, když můžu na exkurzích po SAPĚ s účastníky sdílet radost z jídla. Mimo Sapa trip studuji ekonomickou školu.

Minh

Minh

Pracuji, někdy ne, střízlivej (někdy ne), vzdělanej, nevztahovačnej, jak kdy, podle počasí. Obyčejnej chlap, měřím, vážím, postojím, neposedím, vidím barevně, nebarvím, jak kdy podle nálady a počasí. Mám rád lidi a pivo.

Lucie

Lucie

Už od dětství mě zaujala naprosto odlišná a zajímavá kultura zemí Dálného východu a časem jsem se díky kamarádům začala nejvíce zajímat především o Vietnam. Ráda bych se o moje zážitky z Vietnamu, Vietnamistiky a Česka podělila s ostatními a seznámila je tak s Vietnamem známým i neznámým.

Příběhy mluví za vše

Přečti si naše články na blogu, které tě rozhodně obohatí!

Historie, Zajímavosti

Proč jsme Nguyen?

Pokud znáte nějakého Vietnamce, bude mít nejspíš příjmením Nguyen. „Můj kamarád se jmenuje Nguyen, je to tvůj příbuzný?„,...

Kultura, Obecné, Zajímavosti

Češi poprvé na vietnamské svatbě

Náš průvodce David měl svatbu v neděli 18. června, na kterou přišlo spousta jeho českých přátel. Jaké jsou...

Aktuality, Gastronomie, Kultura

Přijďte na nejočekávanější festival vietnamské kultury a gastronomie!

(Pozvánka) ✳ Ochutnej Vietnam je konečně tady! ✳ Odložte příbor, chopte se hůlek a vyražte na 4. ročník...

Blog, Cestopisy, Obecné

Návrat ke kořenům 4 – Rodina a život na druhém konci planety

Po stráveném týdnu na vesnici jsme zamířili přímo do Hanoje, hlavního města Vietnamu, navštívit rodinu z maminčiny strany....

Naši partneři

Zase rýže

Zase rýže

ZaseRýže poskytuje lidem zajímavé informace o jídle (např. vietnamské recepty, vietnamské bylinky), cestování, jak si zařídit vízum do Vietnamu a mnoho dalších zajímavostí.

Vietnam na klíč

Vietnam na klíč

Vše o Vietnamu pod jednou střechou!

Sapacom

Sapacom

Sapacom synchronizuje největší obchodníky s širokou nabídkou zboží, aby vám mohli nabídnout všechno zboží ze SAPY za nejlepší možné ceny na trhu.

Kudy z nudy

Kudy z nudy

Další skvělé zážitky najdete u našich partnerů!